in

Bucuria de a dărui, parohia Drăguțești, protoieria Pitești

(Publicat în: 24 decembrie 2019)

Milostenia tămăduieşte partea cea iute a sufletului, postul veştejeşte pofta, iar rugăciunea curăţeşte mintea şi o găteşte către vederea celor ce sunt. Pentru că Domnul ne-a dat nouă poruncile potrivit cu puterile sufletului, ne învață Sfântul Maxim Mărturisitorul.

Părintele slujitor Sanda Constantin Narcis de la parohia Drăguțești, protoieria Pitești, dimpreună cu un grup de voluntari a ajutat o familie cu mulți copii, dăruindu-le: alimente, dulciuri, produse de igienă, pilotă, lenjerie, prosoape, jucării, cărți pentru copii, ghiozdane și haine pentru copii.

Milostenia, poartă către Cer, Parohia Sfântul Apostol Andrei – Papucești II, Pitești

Masa bucuriei frățești, parohia Înălțarea Domnului, protoieria Curtea de Argeș