in

Bucuria de a dărui, parohia Fâlfani II, protoieria Costești

(Publicat în: 28 decembrie 2019)

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului, prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune și Învățământ și Activități cu tineretul – Biroul de catehizare, organizează în perioada Sfintelor Sărbători prilejuite de Praznicul Nașterii Domnului nostru Iisus Hristos, diferite proiecte social-caritabile în unitățile de învățământ din toate parohiile argeșene și muscelene, care să aducă bucuria pe masa și în sufletele copiilor.

Preotul slujitor Miu Mihai de la parohia Fâlfani II, protoieria Costești, dimpreună cu credincioșii au primit colindători care au vestit Nașterea Pruncului Iisus, iar, după datină, le-au oferit daruri.

Sinaxar 28 decembrie 2019

Mesageri de Crăciun la parohia Bascov din Pitești