in

Bucuria de a dărui – parohia Fundeni, protoieria Câmpulung Muscel

(Publicat în: 20 iunie 2019)

Când sufletele sunt rănite de patimi grele, când ghearele osândirii de aproapele ne fură toată bucuria de a sta împreună cu cei dragi, când pizma, invidia și altele asemenea acetora ne rod sufletul precum caria roade dintele, Dumnezeu ne întinde mereu funia milosteniei ca să ne ridicăm din nou de la neomenie la omenie, de la tristețe la bucurie, ne învață Sfântul Ioan Gură de Aur.

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, a venit în ajutorul comunităților defavorizate din Protoieria Costești. Părintele Ciprian Dragomir de la parohia Fundeni din municipiul Câmpulung Muscel, împreună cu enoriașii au strâns peste trei tone de haine, încălțăminte, alimente și jucării, care au fost împărțite familiilor cu venituri modeste.

Credința însăși este un dar al Duhului Sfânt – cateheză la parohia Turculești, protoieria Topoloveni

Flori în suflete și pe veșminte la parohia Sfinții Voievozi din Curtea de Argeș, ediția a VI-a