in

Bucuria de a dărui, parohia Înălțarea Domnului, protoieria Curtea de Argeș

(Publicat în: 1 decembrie 2018)

Manifestarea dărniciei fără să aștepți ceva în schimb înseamnă libertate, înseamnă conștientizarea faptului că ai destul pentru tine, înseamnă convingerea că Dumnezeu te iubește chiar și atunci când nu te ridici la standardele acceptate în societate, în cele din urmă înseamnă înțelegerea faptului că cea mai mare milostenie – chiar dacă tu ești cel ce o manifestă – o are chiar sufletul tău.

În Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului, Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, a organizat o acțiune socială în care preoții slujitori Herișanu Ion Cosmin și Tache Marin de la parohia Înălțarea Domnului, protoieria Curtea de Argeș, au dăruit hrană caldă credincioșilor.

 

Sfântul Apostol Andrei – Ocrotitorul României, cateheză parohia Sfântul Apostol Andrei, municipiul Pitești

Nevăzătorii piteșteni sărbătoresc Centenarul