in

Bucuria de a dărui, parohia Mărăcineni I, protoieria Mioveni

(Publicat în: 24 octombrie 2018)

Milostenia este un leac împotriva tristeții pe care o aduce în suflet patima iubirii de bani și avuție. Ea ne vindecă de răutatea pe care lăcomia o aduce în relația noastră cu aproapele. Practicată cu smerenie, milostenia ne conduce la prețuirea semenilor.

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului, prin implicarea Sectorului Social, Filantropic și de Misiune a desfășurat la parohia Mărăcineni I din protoieria Mioveni o acțiune socială, în care preoții slujitori Polovel Marius și Arsene Gheorghiță au dăruit alimente pentru o familie cu posibilități materiale reduse.

 

Protoieria Curtea de Argeș – Campionii Bucuriei Sociale, octombrie 2018

Pelerini în Țara Mușatinilor – parohia Sfânta Vineri, protoieria Pitești