in

Bucuria de a dărui, Parohia Mărăcineni I, protoieria Mioveni

Dumnezeu ne-a dat mila ca o poruncă a dragostei. Milostenia este plata pentru răscumpărarea păcatelor noastre. Miluind pe cineva ne miluim pe noi înşine! Și ce bucurie mai mare este atunci când, din dragoste și frumoasă aducere aminte, ne reîntoarcem în vatra caldă a copilăriei noastre, și facem un scurt popas, ridicându-ne ochii către Cer și mulțumim lui Dumnezeu pentru părinții și bunicii care ne-au născut și crescut.

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune a desfășurat o acțiune socială în care preoții slujitori Polovel Marius și Arsene Gheorghiță de la parohia Mărăcineni I, protoieria Mioveni, au adus bucurie în sufletul unei familii nevoiașe, prin darurile oferite.

Centenarul Unirii Basarabiei cu România- parohia Enculești, protoieria Mioveni

Ziua Unirii, moment aniversar în parohia Bătușari, protoieria Curtea de Argeș