in

Bucuria de a dărui – parohia Mavrodolu, protoieria Pitești

(Publicat în: 5 septembrie 2019)

Parohia Mavrodolu din Protopopiatul Pitesti  a încheiat un parteneriat social cu parohia Slatina din Protopopiatul Curtea de Argeș,  scopul fiind acela de a  aduce bucurie  sufletească oamenilor aflați sub greutatea sărăciei, de a susține material familiile cu copii mulți și venituri  modeste.

Preoții  slujitori Sturzeanu Dumitru- Victor și Enache Ionuț, cu ajutorul mai multor persoane din Pitești, au dăruit haine, obiecte casnice și alimente  unor enoriași din parohia Slatina  care trăiesc în condiții modeste. Copiii acestora au primit cu multă bucurie daruri ce au constat în dulciuri și jucării.

 

 

Tabăra „Tradiţie şi noutate” la Mănăstirea Bistriţa – Vâlcea, ediția a IV-a

Protoieria Mioveni – Campionii Bucuriei Sociale, august 2019