in

Bucuria de a dărui, parohia Sf. Ap. Andrei, cartier Tudor Vladimirescu – Protoieria Pitești

(Publicat în: 29 mai 2017)

Milostenia pune cel mai bine în evidenţă manifestarea creştinului în societate. Este expresia vizibilă a modului cum ne punem în lucrare credinţa noastră, care este moartă, dacă nu o susţinem cu fapte pe măsură.

Cu purtarea de grijă a Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune a desfășurat o acțiune de întrajutorare în parohia Sfântul Apostol Andrei – Tudor Vladimirescu din municipiul Pitești, în care părintele slujitor Mihail Dragoș a dăruit alimente și îmbrăcăminte pentru o familie cu venituri modeste.
 

Constituirea Parlamentului României-9 iunie 1990

Activitate catehetică în parohia Slatina, protoieria Curtea de Argeș