in

Bucuria de a dărui – parohia Sfântul Ioan Botezătorul din Pitești

În Arhiepiscopia Argeşului şi Muscelului, prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune se desfăşoară activităţi de binefacere, milostenie şi sprijin pentru persoanele defavorizate din punct de vedere social.

Preoţii şi diaconii de la parohia „Sfântul Ioan Botezătorul” din Piteşti, cu implicarea Sectorului Social-Filantropic şi de Misiune al Arhiepiscopiei Argeşului şi Muscelului prin P.C. Pr. Puiu Andrei Diaconescu, cu ajutorul Pr. Nicu Daniel, cu sprijinul unei fundaţii umanitare, au oferit dulciuri la mai multe familii de rromi din Satul Valea Mânăstirii, Com. Ţiţeşti.

Alături de creștinii sinistrați din Eparhia Devei și Hunedoarei

Rodul rugăciunii în viața creștinului – cateheză parohia Mavrodolu, protoieria Pitești