in

Bucuria de a dărui, parohia Sfinții Împărați Constantin și Elena, protoieria Curtea de Argeș

(Publicat în: 22 noiembrie 2018)

Faptele noastre cele bune sunt rasplatite de Bunul Dumnezeu si nu uita pe cel care a rupt din putinul sau pentru a oferii celui lipsit, pentru a imbraca pe cel gol sau pentru a alina pe cel aflat in suferinta trupeasca sau sufleteasca.

Arhiepiscopia Argesului si Muscelului prin Sectorul Social Filantropic si de Misiune, a organizat o actiune sociala in Parohia Sfinții Împărați Constantin și Elena, protoieria Curtea de Argeș, unde parintele slujitor Barbu Vasile a dăruit unei familii monoparentale cu trei copii, materiale de construcții necesare pentru repararea acoperișului casei.

 

Intrarea în Biserică a Maicii Domnului, cateheză la parohia Bătușari, Protoieria Curtea de Argeș

Pilda bogatului căruia i-a rodit țarina – cateheză la Școala Nea A. Ghica din Rucăr, protoieria Câmpulung Muscel