in

Bucuria de a dărui, parohia Vișoi II, municipiul Câmpulung Muscel

(Publicat în: 2 septembrie 2019)

Sfântul Simeon Noul Teolog spune că toți care au bani și îi țin numai pentru ei, mare osândă își vor lua, fiind vinovați de toate relele pe care le puteau preîntâmpina. De aceea bogaților le-a pus condiție să lepede mai întâi averea și apoi să-L urmeze, în timp ce aceia care au doar cât le trebuie, sunt îndemnați să stăruiască și răbdare și trezvie.

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului, prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, a organizat o activitate socială în care părintele slujitor Ganea Andrei de la parohia Vișoi II din municipiul Câmpulung Muscel, a dăruit alimente pentru o persoană fără venituri.

COPIII DE LA ȘCOALA MIRCEA CEL BĂTRÂN în vizită la Biserica „Sân Nicoară”din Curtea de Argeș

Cateheză la Complexul de Servicii Sociale pentru Copilul în Dificultate din Rucăr