in

Bucuria de a dărui, parohia Vișoi, protoieria Câmpulung Muscel

Milostenia tămăduieşte partea cea iute a sufletului, postul veştejeşte pofta, iar rugăciunea curăţeşte mintea şi o găteşte către vederea celor ce sunt. Pentru că Domnul ne-a dat nouă poruncile potrivit cu puterile sufletului, ne învață Sfântul Maxim Mărturisitorul.

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune a desfășurat o acțiune socială în care preoții slujitori Florea Cătălin și Ganea Andrei au dăruit alimente pentru persoane văduve, cu venituri modeste.

În mijlocul celor lipsiți, Parohia Sfinții Împărați, protoieria Curtea de Argeș

Ziua Unirii Principatelor Române, cateheză în parohia Priboienii de Jos, protoieria Topoloveni