in

Bucuria de a dărui, parohiile Bascov și Rotărești, protoieria Pitești

Mântuitorul Hristos ne-a iubit şi ne iubeşte nespus de mult, iar această iubire a culminat primind de bună voie jertfa dureroasă de pe Crucea Golgotei. Mântuitorul, mai întâi şi mai presus de toate, a fost „Samarineanul“, care S-a aplecat asupra noastră, a păcătoşilor, cu o totală dăruire de sine şi ne-a vindecat rănile şi ne-a încredinţat „casei de oaspeţi“, care este Sfânta Biserică, până la deplina vindecare.

Bătrânii și persoanele cu dizabilități din Centrul de Îngrijire și Asistență Socială din Bascov, au primit vizita preoților slujitori Enescu Tiberiu de la parohia Rotărești și Tudor Răzvan de la parohia Bascov, care au dăruit alimente și produse de igienă.

Proiectul „Bucuria de a dărui”, este inițiat de Sectorul Social Filantropic și de Misiune al Arhiepiscopiei Argeșului șiș Muscelului, coordonat de părintele consilier Diaconescu Andrei și de inspectorul social, preot Alexandru Panciuc.

 

 

IDENTITATE ȘI TRADIȚII la Liceul FERDINAND I din Curtea de Argeș

Elevii din comuna Godeni au primit manuale de Religie