Bucuria de a dărui, proiect social pentru românii din Bucovina de Nord, regiunea Cernăuți

(Publicat în: 23 octombrie 2019)

Cu adevărat milostiv este acela care îi îmbrățișează pe toți și nu lasă pe nimeni în afara inimii sale, pentru că mila se naște din credință. Rugăciunea și postul sunt lipsite de putere neînsoțite de milă, pentru că fără milostenie, acestea nu se ridică la cer.

Sectorul Social, Filantropic și de Misiune al Arhiepiscopiei Argeșului și Muscelului a venit în ajutorul românilor nevoiași din Bucovina de Nord, regiunea Cernăuți.

Părintele inspector social Alexandru Panciuc, a coordonat acest proiect și a dăruit alimente și îmbrăcăminte familiilor cu greutăți materiale.

Despre Sfânta Împărtășanie – cateheză la parohia Retevoiești, protoieria Mioveni

Credința în Înviere, cateheză la parohia Rucărul de Jos, protoieria Câmpulung Muscel