bdr
in

BUCURIA DE A DĂRUI SEMENILOR – PAROHIA MĂRCUȘ

(Publicat în: 3 septembrie 2019)

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului – Sectorul Social, Filantropic și de Misiune,  prin Parohia Mărcuș din Protopopiatul Câmpulung Muscel, a organizat o acțiune de sprijinire a persoanelor singure, nevoiașe și bolnave din parohie, cărora li s-au oferit pachete cu alimente, venind astfel în sprijinul acestora, pentru a le ajuta să depășească mai ușor momentele grele prin care trec.

Astfel de acțiuni sunt organizate frecvent în parohie, iar enoriașii, alături de preotul paroh Oprescu Daniel, prin Centrul Social Parohial Sfântul Cuvios Ioanichie cel Nou de la Muscel-Mărcuș, se implică activ în acestea, din dorința de a oferi puțină mângâiere și bucurie celor pe care viața i-a încercat mai mult decât pe noi.

 

Lansarea volumului de poezii: Din suflet pentru suflet, parohia Mavrodolu, protoieria Pitești

Pelerinaj pentru persoanele cu deficiențe de auz