in

Bucuria de a dărui

(Publicat în: 31 mai 2019)

Pe nimeni milostenia nu l-a făcut sărac, ci mai degrabă l-a îmbogăţit. De aceea, şi Sfântul Apostol Pavel spune: „Prisosinţa voastră să împlinească lipsa acelora, pentru ca şi prisosinţa lor să împlinească lipsa voastră, spre a fi potrivire, precum este scris: «Celui cu mult nu i-a prisosit, şi celui cu puţin nu i-a lipsit»” (II Cor. 8, 14-15).

Sectorul Social, Filantropic și de Misiune al Arhiepiscopiei Argeșului și Muscelului desfășoară proiectul social-filantropic: Bucuria de dărui, prin care persoanele defavorizate sunt ajutate financiar sau material.

Părintele inspector Panciuc Alexandru a fost prezent în mijlocul unor familii fără posibilități materiale cărora le-a oferit mașină de spălat, alimente și îmbrăcăminte.

Cerc pastoral în Protoieria Curtea de Argeș, parohia Mustățești

BUCURIILE COPILĂRIEI! – Concurs județean de creație literară, ediția a V-a, 2019