in

Bucuria de a fi creștin, cateheză parohia Glâmbocata I, protoieria Topoloveni

(Publicat în: 18 octombrie 2018)

Sufletul creștinului are nevoie de educație religioasă, așa cum trupul are nevoie de hrană și de apă. Numai că aceasta trebuie făcută în modul, la timpul și de persoanele adecvate. Mai trebuie spus și că această educație nu se poate face doar în familie, în școală sau biserică, ci în toate acestea, deodată și în colaborare.

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Învățământ și Activități cu Tineretul a desfășurat o activitate catehetică la parohia Glâmbocata I, protoieria Topoloveni, în care părintele slujitor Grigore Ion Florin a vorbit copiilor de la Școala din localitate, coordonați de profesorul de Religie, Duțu Marius Daniel, despre bucuria de a fi creștin în Biserica Viului Dumnezeu.

 

Milostenia, coroana virtuților, parohia Mavrodolu, protoieria Pitești

Ziua Bastonului Alb sărbătorită de nevăzătorii din Pitești