in

Bucuria împodobirii bradului de Crăciun. Parohia Pielcani, protoieria Piteşti

Cu binecuvântarea şi purtarea de grijă a Înaltpreasfinţitului Calinic, Arhiepiscopia Argeşului şi Muscelului, prin Sectorul Învăţământ şi Activităţi cu Tineretul – Biroul de Catehizare şi Sectorul Social, Filantropic şi de Misiune, a desfăşurat o activitate catehetică şi socială în Parohia Pielcani din Protoieria Piteşti.

După Sfânta Liturghie, părintele Jianu Valter – Alexandru a ţinut un cuvânt catehetic despre importanţa praznicului pe care îl aşteptăm şi despre frumoasele tradiţii care trebuiesc păstrate şi promovate de către tânăra generaţie.
În sunet de colinde, copiii au împodobit bradul cu globuri, beteală şi bomboane.
La final, copiii au primit pachete cu dulciuri în semn de preţuire, dar şi ca răsplată pentru această activitate.

Dăruind vei dobândi, parohia Expo Parc – Izvorul Tămăduirii, protoieria Pitești

Masa bucuriei, parohia Cochineștii de Sus, protoieria Costești