in

Bucuria Învierii Domnului – serbare pascală în parohia Căteasca, protoieria Topoloveni

(Publicat în: 18 aprilie 2017)

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Învățământ și Activități cu Tineretul – Biroul de Catehizare, în baza protocolului Biserică-Școală, a organizat în parohia Popești Căteasca din protoieria Topoloveni, o serbare de Sfintele Paști.

Copiii parohiei însoțiți de cadrele didactice au preamărit Învierea Domnului, prin versurile poeților noștri și prin cântări pascale, după care părintele slujitor Sîrbu Ion Cornel le-a împărțit ouă roșii și pască.

Zâmbete în sufletele copiilor – Așezământul Sfinții Împărați din Protoieria Pitești

Slujire Arhierească la Mănăstirea Aninoasa în a treia zi de Sfintele Paști