in

Bucuria milosteniei și a postului – parohia Glavacioc, protoieria Costești

Milostenia n-a fost lăsată pentru cei ce primesc, ci pentru cei ce dăruiesc, nu pentru cei ce iau, ci pentru cei care dau, fiindcă aceștia din urmă dobândesc mai mult de la Dumnezeu, iar cele mai curate inimi și cele mai frumoase mâini sunt cele care lucrează fapta bună.

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului – Sectorul Social, Filantropic și de Misiune a desfășurat o acțiune socială în parohia Glavacioc, protoieria Costești, în care părintele slujitor Dan Stancu a dăruit alimente și îmbrăcăminte pentru o familie fără venituri.
 

Parohia Bătușari din Curtea de Argeș a sărbătorit Ziua Iei

Convertire la Ortodoxie în Catedrala Arhiepiscopală din Cetatea Basarabilor