in

Bucuria Nașterii Domnului la Centrul Medico Social de la Dedulești, protoieria Pitești

(Publicat în: 26 decembrie 2018)

Începând cu anul 2010, în mod neîntrerupt, parohiile Dedulești, Vărzaru, Morărești, și Sfântul Ierarh Nicolae și Sfântul Nectarie din Protoieria Pitești, reprezentate de preoții: Băluță Nicolae Mădălin, Tache Cosmin, Vladu Popa Victor, Soveja Codruț și Duminică Octavian, dăruiesc alimentele pentru această perioadă sfântă, celor 27 de persoane care se află în Centrul Medico Social Dedulești. Tot cu această ocazie, bătrânii au mai primit și papuci, prosoape, lenjerii și alte lucruri pentru igiena personală.

Această acțiune a început la inițiativa preotului paroh Băluță Nicolae Mădălin de la Parohia Dedulești, care asigură și asistența religioasă.

 

Cercetarea aproapelui, parohia Sfinții Voievozi, Protoieria Curtea de Argeș

Binecuvântare Arhierească în noua Catedrală Arhiepiscopală