in

Bucuria Nașterii lui Hristos, cateheză parohia Glavacioc, protoieria Costești

Ne aflăm la începutul Postului Crăciunului, perioadă duhovnicească şi liturgică plină de semnificaţii din timpul anului bisericesc, ce ne conduce spre slăvitul praznic al Întrupării Fiului lui Dumnezeu. Biserica a rânduit acest timp duhovnicesc de nevoinţă sufletească şi trupească a credincioşilor, aceştia fiind chemaţi să participe la sfintele slujbe, să lupte cu ispitele şi patimile, să cultive virtuţile creştine, să se spovedească şi să primească Preacuratele Taine.

Biroul de Catehizare și Activități cu Tineretul din cadrul Eparhiei Argeșului și Muscelului a organizat o activitate catehetică, în care părintele slujitor Dan Stancu de la parohia Glavacioc din Protoieria Costești, a rostit un cuvânt catehetic elevilor de la școala din localitate.

Masa bucuriei – parohia Sfântul Apostol Andrei – -Papucești II, protoieria Pitești

Bătrâneți liniștite, parohia Mioveni II Nord, protoieria Mioveni