in

Bucuria postului, cateheză la parohia Florica, protoieria Topoloveni

Prin jertfa pe Cruce a Mântuitorului Hristos s-a dat lumii mântuirea obiectivă, creându-se astfel posibilitatea fiecăruia de a lucra la mântuirea subiectivă, personală – prin conlucrarea cu harul Duhului Sfânt primit la Taina Sfântului Botez. Între mijloacele prin care omul lucrează conştient şi liber la mântuirea personală se află şi postul, alături de credinţă, fapte bune.

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Învățământ și Activități cu Tineretul – Biroul de Catehizare, a desfășurat o activitate catehetică în biserica parohiei Florica din orașul Ștefănești. Părintele slujitor Amuza Cristian a vorbit copiilor de la Școala Vintilă Brătianu din localitate despre post și rugăciune.

Bucuria Învierii în sufletele copiilor – în localitatea Morărești, protoieria Pitești

Concurs de încondeiat ouă la parohia Găvana IV din municipiul Pitești