in

Bucurii de sărbători, parohia Sfântul Ioan Botezătorul din Pitești

(Publicat în: 28 decembrie 2019)

Între Biserica Sfântul Ioan Botezătorul şi Grădiniţa „Dumbrava Minunată” din Piteşti se desfăşoară un parteneriat de colaborare care vizează diferite acţiuni şi activităţi religios-educative pe întreg parcursul anului şcolar 2019-2020. În contextul marii sărbători a Naşterii Mântuitorului Iisus Hristos, copiii de vârstă preşcolară au colindat la Biserică, însoţiţi de doamnele educatoare şi de părinţi, fiind răsplătiţi la final cu daruri din partea părinţilor şi a bisericii. Corul bisericii a prezentat un program de colinde, la fel ca şi slujitorii bisericii, preoţi şi diaconi.

Totodată, un număr însemnat de persoane defavorizate din punct de vedere social au primit daruri constând în îmbrăcăminte, jucării şi alimente.

Glasuri de colindători la parohia Bătușari, municipiul Curtea de Argeș

Masa bucuriei de Crăciun – parohia Drăguțești, protoieria Pitești