in

Bucurii în suflete de copii, parohia Glavacioc, protoieria Costești

(Publicat în: 31 mai 2019)

Creştinul cu suflet bun, milostiv, are lângă el ogor de semănătură (ogorul îl reprezintă nevoiaşii), și trebuie să semene şi din seminţe puţine (milostenie după putere), ajungând să culeagă roade multe (plată multă de la Dumnezeu). Milostenia duce la iertarea păcatelor şi la vindecarea rănilor conştiinţei, întoarce sufletul de la moarte şi-l face să fie moştenitor Împărăţiei Cerurilor.

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune a venit în ajutorul copiilor de la Școala din parohia Glavacioc, protoieria Costești, care au primit daruri dulci de la părintele slujitor Dan Stancu.

BUCURIILE COPILĂRIEI! – Concurs județean de creație literară, ediția a V-a, 2019

Parohia Glâmbocelu – protoieria Topoloveni, cerc pastoral