in

Bucurii pentru cei în nevoi – parohia Lăzărești, protoieria Câmpulung Muscel

(Publicat în: 11 februarie 2020)

Cei ce s-au unit cu Dumnezeu în taina inimii au ajuns la asemănarea cu El prin iubire. Iubirea este dar, fiindcă se dobândește cu ajutorul Atotputernicului Dumnezeu, însă este și virtute căci trebuie exersată și practicată întreaga viață. Rugăciunea și postul se ridică la cer pe aripile milosteniei izvorâte din iubire fără de care nimeni nu va vedea pe Domnul.

În Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului, prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, a avut loc o acțiune socială în care preotul coslujitor Geantă Horațiu Ioan de la Parohia Lăzărești, Protoieria Câmpulung, a dăruit alimente și medicamente unei familii nevoiașe.

EDUCAȚIA RUTIERĂ PENTRU CEI MICI la Școala Gimnazială Mircea cel Bătrân din Curtea de Argeș

De la suflet la suflet, parohia Înălțarea Domnului, protoieria Curtea de Argeș