in

Bună seara la Moș Ajun, colinde la parohia Sfinții Martiri Brâncoveni din orașul Mioveni

(Publicat în: 26 decembrie 2017)

Colindul este o neprețuită zestre spirituală, pe care o moștenim din moși-strămoși. El este sfânt, pentru că transmite un mesaj ceresc, o veste de la Dumnezeu. Dar colindul este și bun, pentru că această veste are menirea să slujească vieții, să aducă atâta bine în lume și între oameni.

Preoții slujitori Ionuț Neacșu și Nicolae Adrian Popescu de la parohia Sfinții Martiri Brâncoveni din Protoieria Mioveni, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, prin Sectorul Învățământ și Activități cu Tineretul – Biroul de Catehizare al Eparhiei Argeșului și Muscelului, au adus bucurie creștinilor prin colindele oferite de către tinerii colindători.

Bucuria Nașterii Domnului la Centrul Medico Social de la Dedulești, protoieria Pitești

Dăruind vei dobândi, parohia Sf. Apostol Andrei – Papucești II, protoieria Pitești