in

Buna Vestire a Întrupării Domnului nostru Iisus Hristos – cateheză parohia Rucărul de Jos, protoieria Câmpulung Muscel

(Publicat în: 4 aprilie 2019)

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului, prin Sectorul Învățământ și Activități cu Tineretul – Biroul de catehizare, a desfășurat o  activitate catehetică la parohia  Rucărul de Jos, protoieria Câmpulung Muscel. Elevii clasei a X a, de la Liceul Victor Slăvescu din Rucăr, au participat la Sfânta Liturghie, în ziua praznicului Bunei Vestiri, însoțiți de d-na prof. de Religie, Durdun Oana.

Preoții slujitori Arsulescu Sebastian și Lipan Florentin, de la parohia Rucărul de Jos, Protoieria Câmpulung Muscel, au susținut cateheza cu tema ,,Buna Vestire a  Întrupării Domnului nostru Iisus Hristos”.

Acțiunea se înscrie în cadrul proiectului  catehetic ,,Şcoala din Biserică” inițiat de Centrul Social Cultural Catehetic ,,Sfântul Ioan Botezătorul” din Rucăr.

 

Iertarea, marea biruinţă

Lectură duhovnicească la parohia Găvana IV din municipiul Pitești