in

Burse de merit pentru elevi – parohia Sfinții Împărați Constantin și Elena din Curtea de Argeș

Milostenia stă în a-L urma pe Hristos, adică a-I împlini cu grijă poruncile, a purta crucea Sa, a suporta cu inimă bună toate suferinţele, în nădejdea mântuirii şi dobândirii vieţii veşnice.

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului – Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Calinic a desfășurat o acțiune filantropică în parohia Sfinții Împărați Constantin și Elena din protoieria Curtea de Argeș, în care părintele slujitor Barbu Vasile a dăruit burse de merit pentru elevi, cu rezultate bune la învățătură, dar care sunt defavorizați social.
 

Ziua Drapelului în Parohia Mavrodolu – protoieria Pitești

Simpozionul Național de Numismatică la Curtea de Argeș