in

Burse de studiu oferite de parohia Sfinții Împărați, protoieria Curtea de Argeș

Cel milostiv stă aproape de fratele aflat în necaz. Mila este o dispoziție sufletească iubitoare față de cei loviți de diferite necazuri, amestecată cu tristețe. Mila se naște în inimile care simt compătimire pentru suferințele celorlalți.

În Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului, cu purtarea de grijă a Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, s-a desfășurat o acțiune socială în care părintele slujitor Barbu Vasile de la parohia Sfinții Împărați Constantin și Elena din municipiul Curtea de Argeș, a oferit, cu ajutorul unei familii de credincioși, trei burse de studii pentru copii care provin din familii defavorizate social, și care au rezultate școlare foarte bune.

Daruri pentru cei lipsiți, parohia Sfânta Vineri, protoieria Pitești

O masă caldă pentru cei sărmani, parohia Prundu III, protoieria Pitești