in

Burse școlare pentru elevi – parohia Înălțarea Domnului, protoieria Curtea de Argeș

(Publicat în: 5 iulie 2019)

Când sufletele sunt rănite de patimi grele, când ghearele osândirii de aproapele ne fură toată bucuria de a sta împreună cu cei dragi, când pizma, invidia și altele asemenea acestora ne rod sufletul precum caria roade dintele, Dumnezeu ne întinde mereu funia milosteniei ca să ne ridicăm din nou de la neomenie la omenie, de la tristețe la bucurie, ne învață Sfântul Ioan Gură de Aur.

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, a venit în ajutorul unor elevi cu rezultate bune la învățătură, care au primit burse, în cadrul proiectului social filantropic, coordonat de preoții slujitori Herișanu Ion Cosmin și Tache Marin de la parohia Înălțarea Domnului din municipiul Curtea de Argeș.

Bătrâneți binecuvântate la Centrul medico-social din Rucăr

Cercetând pe cei lipsiți – parohia Sfântul Ilie, protoieria Pitești