in

Cărți de rugăciuni pentru elevi, parohia Glavacioc, protoieria Costești

(Publicat în: 18 martie 2020)

Rugăciunea este felul nostru de a intra în legătură cu Dumnezeu, prin care ne arătăm credinţa, nădejdea şi dragostea noastră. Rugăciunea este cheia Raiului, ea deschide porţile harului divin, căci cel ce vorbeşte cu Dumnezeu cu toată sinceritatea devine mai tare ca moartea, sufletul lui devine nemuritor, iar corpul lui va reînvia în mod glorios.

Părintele slujitor Dan Stancu de la parohia Glavacioc, protoieria Costești, a fost prezent în mijocul elevilor de la școala din localitate, cărora le-a vorbit despre puterea rugăciunii, și le-a dăruit acestora cărți de rugăciuni.

Îndrumări actualizate pentru parohii și mănăstiri, în contextul noilor măsuri de prevenire a îmbolnăvirii cu noul coronavirus

Vizitarea duhovnicească a bolnavilor de la Centrul Medico-Social din Rucăr