in

Cateheză despre Învierea Domnului la parohia Sfântul Gheorghe din Curtea de Argeș

La îndemnul și cu purtarea de grijă a Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, în Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului, prin Sectorul Învățământ și Activități cu Tineretul – Biroul de Catehizare desfășoară activități catehetice pentru tinerii argeșeni și musceleni.

Preoții slujitori Dan Obrocea și Anton Dicu de la parohia Sfântul Gheorghe din municipiul Curtea de Argeș au primit elevii de la Școala Mircea cel Bătrân, însoțiți de doamna Savu Maria, profesor de Religie, și au vorbit despre importanța Praznicului Învierii Domnului Iisus Hristos, după care au dăruit iconițe copiilor.

Dăruind vei dobândi în parohia Sfântul Ilie din municipiul Pitești

Alături de cei necăjiți, parohia Sfinții Voievozi din Curtea de Argeș