in

Cateheză despre Maica Domnului, parohia Sboghițești, protoieria Curtea de Argeș

Maica Domnului în rugăciune reprezintă Biserica, iar Hristos este viaţa Bisericii. El este izvorul vieţii, iar Maica Domnului, prin puterea harului primit de la Hristos, devine şi ea izvor purtător de viaţă. Maica Domnului este bucurie și iubire pentru cei pe care nu-i mai iubește nimeni, pentru cei uitați, pentru cei singuri, pentru cei abandonați.

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului, prin Sectorul Învățământ și Activități cu Tineretul – Biroul de Catehizare, cu purtarea de grijă a Părintelui Arhiepiscop Calinic, a desfășurat o activitate catehetică în parohia Sboghițești, protoieria Curtea de Argeș, unde părintele slujitor Stăncescu Ion a vorbit creștinilor despre Maica Domnului în iconomia mântuirii neamului omenesc.

Rugăciune de mulțumire la Unitatea de Asistență Socio-Medicală Dedulești

Bucuria copilăriei, parohia Bădeni Pământeni, protoieria Câmpulung Muscel