Cateheză despre Rugăciunea Domnească – parohia Rucărul de Jos, protoieria Câmpulung Muscel

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului, prin Sectorul Învățământ și Activități cu Tineretul – Biroul de catehizare, a desfășurat o  activitate catehetică Liceul Victor Slăvescu din Rucăr.

Preotul slujitor Arsulescu Sebastian, de la parohia Rucărul de Jos, Protoieria Câmpulung Muscel, a susținut cateheza cu tema ,,Rugăciunea Tatăl nostru”, la clasa a VI a, în timpul orei de Religie. Activitatea a început prin rugăciunea săvârșită împreună cu elevii.

Acțiunea se înscrie în cadrul proiectului  catehetic ,,Săptămâna de cateheză” inițiat de Centrul Social Cultural Catehetic ,,Sfântul Ioan Botezătorul” din Rucăr.

Ziua Jandarmeriei Române, prăznuită în municipiul Pitești

Masa bucuriei creștine – Mănăstirea Glavacioc