in

Cateheză la Complexul de Servicii Sociale pentru Copilul în Dificultate din Rucăr

(Publicat în: 2 septembrie 2019)

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului, prin Sectorul Învățământ și Activități cu Tineretul – Biroul de catehizare și Sectorul Social Filantropic și de Misiune,  a desfășurat o activitate catehetică și social filantropică la parohia Rucărul de Jos, Protoieria Câmpulung Muscel.

Preoții slujitori Arsulescu Sebastian și Lipan Florentin, au invitat la Sfânta Biserică pe tinerii de la Complexul de Servicii Sociale pentru Copilul în Dificultate din Rucăr unde au  susținut cateheza cu tema ,,Adormirea Maicii Domnului”. La finalul activității copiii au primit dulciuri  și un ajutor financiar.

Bucuria de a dărui, parohia Vișoi II, municipiul Câmpulung Muscel

Ajutor la domiciliu, parohia Înălțarea Domnului din protoieria Curtea de Argeș