in

Cateheză la parohia Găvana I din municipiul Pitești

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Învățământ și Activități cu Tineretul a organizat o activitate catehetică la parohia Găvana I din municipiul Pitești.
Preoții slujitori Stănescu Gheorghe, Fâșcă Viorel și Dolofan Cristian au vorbit copiilor de la Școala Generală nr. 6 despre perioada premergătoare Nașterii Domnului Iisus Hristos, după care le-au împărțit manualele de Religie.

În biserica parohiei, au venit și copiii de la Centrul Social Sfinții Împărați Constantin și Elena, care au primit îmbrăcăminte, dulciuri și iconițe.

Crăciunul în sufletul meu – cateheză la Parohia Mihăești, protoieria Mioveni

Ajutor la domiciliu, parohia Vulpești din Protoieria Costești