in

Cateheză la parohia Mărcuș din Protoieria Câmpulung Muscel

Cu binecuvântarea și purtarea de grijă a Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Învățământ și Activități cu Tineretul – Biroul de Catehizare, a desfășurat o activitate catehetică cu ocazia prăznuirii hramului, la parohia Sfinții Împărați Constantin și Elena – Mărcuș, din Protoieria Câmpulung Muscel, la care au participat copiii din parohie.

Părintele slujitor Daniel Oprescu le-a vorbit copiilor despre viața sfinților Constantin și Elena, dar și despre dragostea și ajutorul pe care acești mari sfinți le-au dat bisericii. Apoi, copiii au citit mai multe pilde creștine și au redat mesajul pe care aceste pilde îl transmit. La final, toți cei prezenți au primit daruri.

Cerc pastoral la parohia Slobozia Trăznitu – Protoieria Costești

Cercetarea aproapelui, bucurie duhovnicească, parohia Maica Precista, municipiul Pitești