Ce înțelegem prin rugăciune – cateheză parohia Corbi, protoieria Curtea de Argeș

Rugăciunea reprezintă modul nostru de a intra in legatura cu Dumnezeu, prin care ne aratam credinta, nadejdea si dragostea noastra. Rugaciunea personala este aceea savarsita de om in singuratate, in sine sau tacut, iar cea publica este rugaciunea omului insotita cu cea a altor oameni, in biserica sau in alt loc.

Preoții slujitori Dumitru Gheorghe și Roșu Irinel de la parohia Corbi, protoieria Curtea de Argeș, au mers în mijlocul copiilor de la școala din localitate, cărora le-au vorbit despre bucuria rugăciunii, și le-au dăruit iconițe.

Darul sănătății, parohia Valea Mare, orașul Ștefănești

Proiectul educațional județean Dragobete, ediția a III-a, parohia Mavrodolu, protoieria Pitești