in

Ce pot face două mâini dibace – atelier de lucru la parohia Țițești, protoieria Mioveni

(Publicat în: 5 martie 2020)

Grupul catehetic al parohiei Țițești, coordonat de părintele Nicu Daniel și-a continuat activitatea cu o serie de activități. Prin strădania cadrelor didactice și prin directa participare a elevilor școlii Țițești, aceștia au lucrat la clasă mărțișoare și felicitări care au fost expuse și valorifcate în cadrul expoziției cu vânzare care s-a desfășurat vineri, în sala de sport a Școlii I.C. Lăzărescu din Țițești.

Au participat și elevii cercului de sculptură și pirogravură al Centrului Cultural Țițești, conduși de meșterul popular Ion Rodoș. Din vânzarea produselor se va desfășura o activitate caritabilă în folosul unei familii în dificultate. 

Daruri pentru elevii de la Liceul Victor Slăvescu din comuna Rucăr, protoieria Câmpulung Muscel

60 de ani de existență a Filialei Teritoriale a Surzilor din Pitești