in

Cel ce are milă de sărman împrumută Domnului – parohia Rădești, protoieria Mioveni

„Dă milostenie din cele ce ai și de la nici un sărac să nu-ți întorci fața ta, și atunci nici de la tine nu se va întoarce fața lui Dumnezeu. Când ai mult, dă mai mult; dacă ai puțin, dă mai puțin, dar nu pregeta să faci milostenie. Și îți vei adăuga prin aceasta vistierie bogată pentru zile grele. Că milostenia izbăvește de la moarte și nu te lasă să te cobori în întuneric.”   (Tobit 4, 7-10 )

Sectorul Social, Filantropic și de Misiune al Eparhiei Argeșului și Muscelului, a desfășurat o acțiune la parohia Rădești, protoieria Mioveni, în care părintele sluijtor Pătrașcu Lucian, a dăruit alimente pentru o familie.

Faptele bune încep cu milostenia, Mănăstirea Glavacioc

Rugăciune de binecuvântare pentru Comunitatea Surzilor din Argeș