in

Cercetând pe cei necăjiți, parohia Bătușari, protoieria Curtea de Argeș

(Publicat în: 24 octombrie 2018)

Nimic nu face sufletul mai frumos decât milostenia, nimic nu este mai sănătos decât sufletul care se hrănește cu mâncarea noastră. El se află deasupra oricărei boli, a oricărei înfometări și strâmtorări, deasupra oricărei nenorociri. Nimeni nu va putea să-l învingă ci, așa cum fierul nu poate să scrijelească trupul diamantului, la fel și sufletul care s-a întărit prin milostenie nu va putea fi doborât de nimic în chip desăvârșit.

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, a desfășurat o activitate socială, în care părintele slujitor Ungurenuș Florentin de la parohia Bătușari din municipiul Curtea de Argeș a oferit daruri pentru un copil cu dizabilități.

Pelerini în Țara Mușatinilor – parohia Sfânta Vineri, protoieria Pitești

Depunerea jurământului la Școala de Maiștri Militari și Subofițeri din Pitești