in

Cercetând pe cei necăjiți, parohia Bătușari, protoieria Curtea de Argeș

Nimic nu face sufletul mai frumos decât milostenia, nimic nu este mai sănătos decât sufletul care se hrănește cu mâncarea noastră. El se află deasupra oricărei boli, a oricărei înfometări și strâmtorări, deasupra oricărei nenorociri. Nimeni nu va putea să-l învingă ci, așa cum fierul nu poate să scrijelească trupul diamantului, la fel și sufletul care s-a întărit prin milostenie nu va putea fi doborât de nimic în chip desăvârșit.

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, a desfășurat o activitate socială, în care părintele slujitor Ungurenuș Florentin de la parohia Bătușari din municipiul Curtea de Argeș a oferit daruri pentru un copil cu dizabilități.

Pelerini în Țara Mușatinilor – parohia Sfânta Vineri, protoieria Pitești

Depunerea jurământului la Școala de Maiștri Militari și Subofițeri din Pitești