in

Cercetarea aproapelui – bucurie duhovnicească, parohia Brătești, protoieria Curtea de Argeș

(Publicat în: 8 ianuarie 2020)

O inimă largă pentru semenii noștri revarsă cerul pe pământ, de aceea nu trebuie să legăm pâinea ce ar trebui să ajungă la sărac, ci trebuie să o lăsăm să ajungă înaintea noastră în cer. Când mulțumirile celui nevoiaș udate de faptele bune, ploaia Duhului Sfânt va înverzi lucrarea de ascultare, viața în Dumnezeu.

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune a desfășurat o acțiune de întrajutorare în care părintele slujitor Ilie Marius de la parohia Brătești, protoieria Curtea de Argeș, a oferit daruri pentru copii.

 

Zâmbet în suflet de copil, parohia Sfântul Ioan Botezătorul din Pitești

Bucurii de sărbători pentru cei lipsiți, parohia Mavrodolu, municipiul Pitești