in

Cercetarea aproapelui – bucurie duhovnicească, parohia Ciocănești, protoieria Topoloveni

(Publicat în: 18 august 2015)

Mântuitorul Hristos ne-a iubit şi ne iubeşte nespus de mult, iar această iubire a culminat primind de bună voie jertfa dureroasă de pe Crucea Golgotei. Mântuitorul, mai întâi şi mai presus de toate, a fost „Samarineanul“, care S-a aplecat asupra noastră, a păcătoşilor, cu o totală dăruire de sine şi ne-a vindecat rănile şi ne-a încredinţat „casei de oaspeţi“, care este Sfânta Biserică, până la deplina vindecare.

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului – Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, prin părintele slujitor Ionescu Liviu de la parohia Ciocănești, protoieria Topoloveni, a venit în ajutorul unei femei prin acordarea unui ajutor financiar necesar pentru tratament

Ajutor la domiciliu, parohia Turculești

Bătrâneți liniștite, parohia Țițești, protoieria Mioveni