in

Cercetarea aproapelui – bucurie duhovnicească, parohia Corbi – Curtea de Argeș

(Publicat în: 12 februarie 2019)

O inimă largă pentru semenii noștri revarsă cerul pe pământ, de aceea nu trebuie să legăm pâinea ce ar trebui să ajungă la sărac, ci trebuie să o lăsăm să ajungă înaintea noastră în cer. Când mulțumirile celui nevoiaș udate de faptele bune, ploaia Duhului Sfânt va înverzi lucrarea de ascultare, viața în Dumnezeu.

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune a desfășurat o acțiune de întrajutorare în care părintele slujitor Roșu Irinel de la parohia Corbi, protoieria Curtea de Argeș, a dăruit alimente pentru cei nevoiași.

Hrană pentru trup, bucurie pentru suflet – parohia Rădești, protoieria Mioveni

Masă caldă pentru cei nevoiași, parohia Prundu III, protoieria Pitești