in

Cercetarea aproapelui – bucurie duhovnicească, parohia Lunca Corbului, protoieria Costești

(Publicat în: 14 mai 2019)

O inimă largă pentru semenii noștri revarsă cerul pe pământ, de aceea nu trebuie să legăm pâinea ce ar trebui să ajungă la sărac, ci trebuie să o lăsăm să ajungă înaintea noastră în cer. Când mulțumirile celui nevoiaș udate de faptele bune, ploaia Duhului Sfânt va înverzi lucrarea de ascultare, viața în Dumnezeu.

Cu purtarea de grijă a Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune a desfășurat o acțiune de întrajutorare în care părintele slujitor Crăcană Radu Sergiu de la parohia Lunca Corbului, protoieria Costești, a dăruit alimente pentru o familie.

ATELIER DE CREAȚIE la Școala Băiculești 

Dăruind vei dobândi, parohia Schei, protoieria Câmpulung Muscel