in

Cercetarea aproapelui – bucurie duhovnicească, parohia Urluieni, protoieria Costești

(Publicat în: 28 aprilie 2020)

O inimă largă pentru semenii noștri revarsă cerul pe pământ, de aceea nu trebuie să legăm pâinea ce ar trebui să ajungă la sărac, ci trebuie să o lăsăm să ajungă înaintea noastră în cer. Când mulțumirile celui nevoiaș udate de faptele bune, ploaia Duhului Sfânt va înverzi lucrarea de ascultare, viața în Dumnezeu.

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune a desfășurat o acțiune de întrajutorare în care părintele slujitor Anghel Tănase Marius de la parohia Urluieni, protoieria Costești, a dăruit alimente pentru creștinii aflați în izolare și greutăți.

Masa bucuriei – parohia Sfântul Ioan Botezătorul, protoieria Pitești

Ajutor la domiciliu, Parohia Zigoneni, protoieria Curtea de Argeș