in

Cercetarea aproapelui, mănăstirea Glavacioc

Creştinul cu suflet bun, milostiv, are lângă el ogor de semănătură (ogorul îl reprezintă nevoiaşii), și trebuie să semene şi din seminţe puţine (milostenie după putere), ajungând să culeagă roade multe (plată multă de la Dumnezeu). Milostenia duce la iertarea păcatelor şi la vindecarea rănilor conştiinţei, întoarce sufletul de la moarte şi-l face să fie moştenitor Împărăţiei Cerurilor.

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune a venit în ajutorul familiilor nevoiașe, care au primit hrană caldă din partea părintelui protosinghel Casian Crețu de la Mănăstirea Glavacioc.

 

Bucuria de a fi creștin – parohia Mavrodolu, protoieria Pitești

Educația, fereastră către viitor, comuna Moșoaia, protoieria Pitești