in

Cercetarea aproapelui – parohia Glavacioc, protoieria Costești

(Publicat în: 9 aprilie 2019)

Mult lucrează Dumnezeu prin milostenia pe care o facem, dacă aceasta este săvârșită cu inima înfrântă. Obișnuința în fapta milosteniei biciuiește nepăsarea și comoditatea din noi, alungă zgârcenia și osândirea aproapelui din suflet, învățându-ne  a fi lesne săritori la necazul celui de lângă noi.

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune a venit în ajutorul unei persoane cu venituri modeste, prin darurile oferite de părintele slujitor Dan Stancu de la parohia Glavacioc, protoieria Costești.

 

Premierea Concursului Județean Dragobete, ediția a III-a, parohia Mavrodolu

Învierea Domnului – taina vindecării noastre, cateheză parohia Buna Vestire din Pitești