in

Cercetarea aproapelui, parohia Lunca Corbului– Protoieria Costești

(Publicat în: 6 iunie 2019)

În viața noastră de toate zilele, trebuie să avem către noi înşine inimă de judecător, către aproapele inimă de mamă, iar către Dumnezeu inimă de fiu. Pe Dumnezeu suntem datori să-l iubim din toată inima noastră, din toată puterea şi virtutea, fiind gata să ne dăm viaţa pentru El, aşa cum au făcut sfinţii mucenici, ierarhii și cuvioşii, care s-au jertfit pentru dragostea lui Hristos şi pentru Evanghelie.

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, a desfășurat la parohia Lunca Corbului, protoieria Costești, o activitate de întrajutorare, în care părintele slujitor Crăcană Radu Sergiu a dăruit îmbrăcăminte pentru un copil.

Parohia Mavrodolu – rugăciune pentru sănătatea copiilor

ZAMBET DE COPIL – ACTIVITATE DE ZIUA INTERNATIONALA A COPILULUI, LA PAROHIA GAVANA III PITESTI